siemens logo

siemens sürücü

Siemens G120

SIEMENS SINAMICS G120 ürün ailesi, ikinci nesil PM240-2 güç modülleri sayesinde ,daha küçük boyutlara sahip olmasına karşın, daha fazla güç çıkışı sunuyor. Uygun kontrol ünitesi ve aksesuarlar ile, daha hassas ve güvenilir vektör kontrolünden , basit pozisyonlama uygulamalarına kadar birçok ihtiyacınızı tek başına karşılayabiliyor. Ek Özellikleri:

 • Entegre güvenlik konsepti (PLe/SIL3 e kadar)
 • Yenilikçi “Push-through” Soğutma konsepti
 • Güç kaybı olmadan yan yana montaj imkanı
 • Üç farklı gerilim seviyesi versiyonu (200, 400 ve 690 V)
 • Artırılmış dayanıklılık
 • siemens sürücü

  Siemens V20

  Sinamics V20 serisi basit kullanım ve uygun fiyat avantajı ile Siemens hız kontrol ailesinin en yeni üyesidir. Hızlı devreye alma, kolay kullanım, zor çevresel koşullara tam dayanıklılık ve maliyet avantajı Sinamics V20 için anahtar kelimelerdir. Dört farklı gövde büyüklüğü ile 0,12 kW – 30 kW güç aralığındadır.

  siemens sürücü

  Siemens V90

  6SL3210-5FB12-0UA0 2KW SERVO MOTOR SÜRÜCÜ SIEMENS V90, pulse train versiyonu (pulse/ direction, analog, USS/Modbus RTU) yada profinet arayüzlü ürün versiyonları kullanılarak geniş bir uygulama yelpazesine entegre edilebilmektedir. SIEMENS v90, pulse train versiyonu, dahili konumlandırma, pulse train ile konumlandırma, hız ve kontrol modları özelliklerini taşımaktadır. SIEMENS V90 PROFINET sürümü ise sürücüyü PROFIdrive vasıtasıyla bir otomasyon sistemine bağlamak için entegre bir PROFINET arabirimi ile donatılmıştır. Sistem kendisine dahil olan real time auto tunning (gerçek zamanlı otomatik ayar) ve supression of machine resonances (makine rezonanslarının otomatik bastırılması) özellikleriyle yüksek dinamik performans elde edebilmek ve düzgün çalışma için kendini optimize eder.

  siemens sürücü

  Siemens S120

  DC/AC sürücü üniteleri modüler tasarımlarıyla kendilerini farklı kılar. Sürücü beyninin tamamı sürücü gruptaki tüm kontrol fonksiyonlarını kullanan Kontrol Ünitelerinde (CU) sağlanır. Ayrıca, tüm ek sürücü fonksiyonlarını da yerine getirirler, örneğin, sürücüye bağlı I/O ları mantık zinciri içerisinde birbirine geçirme, fonksiyonları yerleştirme gibi durumların yanı sıra yüksek seviyeli otomasyon sistemlerine bağlantı yapmak için merkezi arayüz olarak PROFIBUS DP veya PROFINET'e sahiptir. Özel kontrol üniteleri olarak SIMOTION D veya SINUMERIK 840D sl hareket kontrolü ve NC uygulamaları için kullanılabilir. Hat Modülleri enerjiyi merkezi olarak DC Linkinde besler. Ayarlı besleme/yenileyici geri beslemeli Hat Modülleri, opsiyonel olarak hat beslemesiyle ileri düzeyde bir uyumluluk ve sabit bir DC link gerilimi sağlar. Motor modülleri DC linkinden gelen enerjiyle motorlara tedarik sağlar. Çift eksenli modüller özellikle kompakt bir tasarımın gerçekleştirilmesine olanak tanır. Sürücüye bağlı girişler/çıkışlar terminal modüllerini kullanarak ölçeklendirilebilir şekilde genişletilebilir.

  Esnek soğutma: Booksize sürücü üniteleri

  Şasi sürücü üniteleri entegre bir soğutma fanına sahipken, Booksize üniteler iç/dış hava soğutma ve sıvı soğutmalı olarak mevcuttur. Soğuk plaka soğutmalı sürücü üniteleri, ısının, ünitelerin arkasından montaj yüzeyine yayılmasını sağlar. Booksize versiyonundaki çift eksenli modüller özellikle kompakt sürücü tertibatlarına ulaşmak için ygundur.

  Çok Eksenli Uygulamalar İçin SINAMICS S120 DC/AC Sürücü Üniteleri

  Çok eksenli uygulamalara yönelik modüler sürücü yapılandırması aşağıdakileri kapsar:
 • Tam bir sürücü beyni bulunan Tek Kontrol Ünitesi (daha yüksek seviyeli kontroller veya HMI cihazlarına yönelik arayüz dahil)
 • Merkezi enerji beslemesine yönelik Tek Hat Modülü
 • Enerjiyi kontrol etmek için tek veya çok Motorlu Modüller
 • DRIVE-CLiQ 'i kullanan basit, anlaşılması kolay kablo tertibatı
 • Tüm arayüzler prefabrik kablolar yoluyla haberleşir
 • Sürücü parçaları elektronik etiketler kullanılarak saptanır