danfoss vacon logo

siemens sürücü

Vacon Nxs

VACON NXS Serisi zorlu şartların ustası. En zorlu şartlarda çalışmak için dizayn edilmiş özel bir ürün. 50ºC ortam sıcaklığında çalışabilme özelliği prosesinize tam uyumluluk sağlar. Güçlü yapısı ihtiyacınızın olduğu her ortamda size yardımcı olacaktır. IP21 ve IP54 koruma sınıflarında boyutların değismemesi sizi ekstra pano maliyetinden kurtaracaktır. Kısacası o ağır islerin uzmanı.

siemens sürücü

Vacon Nxp

VACON NXP Serisi Vacon ürün ailesinin en gelişmiş serisidir. Encoder bağlanabilme özelliği ve dinamik gücüyle Vinç gibi hassas ve ağır şarttaki uygulamalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Marin sertifikaları ve vernikli kartları deniz uygulamalarında üstün performans sağlar. İstediğiniz mükemmel dizayn ve güç ise NXP tam da sizin ihtiyacınız.

siemens sürücü

Vacon 20

VACON 20 Serisi, PID kontrol yapabileceğiniz ve boyutlarıyla sizi etkileyebilecek yapıdadır. Otomatik tork yükseltme özelliği ve %150 yüklenebilirlik ağır şart uygulamalarınızda oldukça esneklik sağlayacaktır. 18,5kW’a kadar ulaşan güç aralığı ile Havalandırma, Soğutma, Makinacılık, Konveyör, Paketleme ve Üretimde sizin ihtiyaclarınıza rahatlıkla cevap verebilir.

siemens sürücü

VLT Micro Drive FC 51

Serideki en küçük sürücüler, yüksek entegrasyon yoğunluğuna sahip yan yana montaj için idealdir.
VLT® Micro Drive FC 51, küçük ancak güçlü ve sonuna kadar kurulmuştur. Kompakt boyut ve minimum devreye alma gereksinimleri sayesinde panel alanı kaydedilebilir ve kurulum maliyetleri azaltılabilir.
Kompakt boyutlarına ve kolayca devreye alınmasına rağmen, VLT Micro Drive kompleks uygulamalarda bile mükemmel performans gösterecek şekilde kurulabilir. Belirli işlevlerin rehberli programlanması ve parametreleştirme için bir PC yazılım aracının kullanılması ile desteklenmektedir. Kaplamalı PCB’leri sayesinde sürücü, zorlu ortamlarda da güvenilir ve düşük maliyetli çalışma sağlar.

Besleme gerilimleri ve güç aralığı

 • 1 x 200-240 V … 0.18-2.2 kW
 • 3 x 200-240 V … 0.25-3.7 kW
 • 3 x 380-480 V. 0.37-22 kW
 • Özellikler ve faydalar

  Kompakt, kitap tarzı tasarım sayesinde, gevşemeden yan yana montaj mümkün Kaplanmış PCB’ler sayesinde toz penetrasyonu en aza indirgenmiştir. Dahili RFI filtreleri nedeniyle motor kablolarından kaynaklanan radyo frekansı sınırlıdır. Sürücünün ömrü uzar ve elektronikten ısıyı çıkaran etkili ısı emici sonucunda güvenilirlik artar Uygulamadaki kinetik enerji motoru yavaşlatmak için frenleme enerjisine dönüştürülebildiğinden enerji tüketimi azaltılabilir

  Uygulamalar

  Konveyörler, pompalar, vantilatörler, karıştırıcılar, ekstrüderler, paletleyiciler, paketleme makineleri ve diğer endüstriyel cihazlar.

  siemens sürücü

  VLT HVAC Sürücüsü FC 101

  HVAC uygulamalarında pompa ve fanların daha verimli ve etkin kontrolü VLT HVAC Basic Drive FC 101, pompaların ve fanların temel çalışması için optimize edilmiş olup başlangıç ​​maliyetlerini düşüren ve üretkenliği artıran dahili fonksiyonlarla donatılmıştır. 

FC-101, sınıfının en kompakt yapılı, kurulum ve yapılandırması en kolay sürücüsüdür. Dahili DC şok bobinleri ile harmonikleri minimuma indirir. Otomatik Enerji Optimizasyonu (AEO) ile %15-20 enerji tasarrufu sağlar. Düşük ürün maliyeti ile havalandırma, ısıtma ve soğutma uygulamalarında ayrıcalıklı bir sürücüye sahip olun.

  Besleme gerilimleri ve güç aralığı
 • 3 x 200-240 V … 0.25 – 45 kW
 • 3 x 380-480 V … 0.37 – 90 kW
 • 3 x 525-600 V … 2.2 – 90 kW
 • Özellikler ve Faydalar
 • 50 ° C’de tam yükte çalışacak şekilde tasarlandığından ekstra soğutma ekipmanı kurmaya veya sürücüyü büyütmeye gerek yoktur.
 • Smart Logic Controller sayesinde basit PLC fonksiyonlarını kullanabilme
 • Pompa ve fanlar için hazır fonksiyonları sayesinde harici kontrolcüye gerek yoktur
 • Otomatik Enerji Optimizasyonu (AEO) işlevi sayesinde% 15-20 enerji tasarrufu
 • Uyku modu sayesinde daha fazla enerji tasarrufu sağlamak ve ürünün ömrünü ve süresini artırmak mümkündür.
 • Daha fazla güvenlik sağlamak için “Yangın modu” işlevi vardır.
 • Bina kontrol sistemlerinin yönetimi için çok çeşitli HVAC protokolleri ile haberleşebilir.
 • Uygulamalar
  Pompalar ve fanlar

  siemens sürücü

  VLT HVAC Drive FC 102

  Bu sert ve anlayışlı sürücü, bina yönetim sistemlerinde pompa ve fan uygulamalarını geliştirir ve çoğu iklimde açık havada çalışır.
  Bina otomasyon sistemleri için optimize edilmiş bu benzersiz VSD ile ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) tesislerinizde daha yüksek güvenilirlik ve düşük toplam sahip olma maliyeti (TCO) düşürün.
  Aşırı iklimler, erişilemeyen makine odaları ve gezegenimizin izole karakolları, HVAC tesisatları için en iyi proses kontrolüne ihtiyaç duyulmaktadır. Giderek artan rekabet ve verimlilik talepleri karşısında oldukları için günlük kritik işlevleriniz ve pahalı sistemleriniz de buna ihtiyaç duymaktadır. Yüksek performans göz önüne alındığında, gelişmiş VLT® HVAC Sürüş manevra için size daha fazla yer sağlar. Sorunlarla karşı karşıya ve sarsılmaz güvenilirlik sunuyor. Kaya altı yaşam döngüsü maliyetleri de var.

  Besleme gerilimleri ve güç aralığı

 • 3 x 200-240 V …………………………. 1.1-45 kW
 • 3 x 380-480 V …………………….. 1.1-1000 kW
 • 3 x 525-600 V ………………………… 1.1-90 kW
 • 3 x 525-690 V ……………………… 1.1-1400 kW
 • Düşük harmonik sürücü

 • 3 x 380-480 V … 132-710 kW
 • 12 darbe sürücüsü
 • 3 x 380-500 V … 250-1000 kW
 • 3 x 525-690 V … 250-1400 kW
 • Özellikler ve faydalar

  TCO’yu azaltın . Sürekli olarak daha düşük TCO talepleri, VLT ® HVAC Sürücüsünün karşılamanıza yardımcı olabileceği zorluklardır. Hava şartlarını aşırı iklimlerde açık havada kurun . Alev alma sıcağı ve derin don, geliştirilmiş VLT ® HVAC Sürücüsü için bir günlük bir çalışmadır. Bu sürücüyü dışarıdaki sıcaklıklarda 50 °C’den eksi 25 ° C’ye kadar çalıştırırken tam güvenilirlik elde edersiniz.
  Birden fazla IE5 PM motor kontrol edin . Fan ve pompa uygulamalarınızda enerji verimliliğini yeni bir düzeye getirin. Tek bir sürücü kullanarak birden fazla IE5 kalıcı mıknatıs (PM) motorunu bile kontrol edebilirsiniz.
  Zamandan tasarruf edin. Uzak LCP sayesinde sürücüyü parametreleyebilir ve AHU dışından giderebilirsiniz. Kapatma işlemini azaltarak çalışma süresini en üst düzeye çıkarın, çünkü AHU’yı açmaya ve daha sonra tekrar kilitlemenize gerek yoktur.
  En sevdiğiniz motoru seçme özgürlüğünü elde edin. Arz güvenlikinden performans optimizasyonuna her ne sebeple olursa olsun, tam olarak sizin seçtiğiniz motoru seçin.Geliştirilmiş VLT ® HVAC Sürüş sadece indüksiyon, kalıcı mıknatıs ve senkron relüktans motor teknolojilerini kontrol etmek için optimize edilmedi; geliştirme ekibimiz, gelecekteki yazılım güncellemelerinde yaklaşan motor teknolojileri ile uyumluluğu daima içerecek şekilde çalışıyor.
  İletişim özgürlüğünü elde edin. AC sürücüyü bina otomasyon sistemine kolayca entegre etme yeteneği, optimum kontrolün anahtarıdır. VLT ® HVAC Sürücüsü, hem yeni hem de mevcut bina otomasyon sistemlerine esneklik kazandıran BACnet / IP gibi bir dizi HVAC spesifik iletişim protokolüne sahiptir.

  Uygulamalar

  Pompalar, fanlar, kompresörler.

  siemens sürücü

  VLT® Otomasyon Sürücüsü FC 302

  Tüm modern otomasyon uygulama gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış modüler bir AC sürücü.
  Uzun ömürlü olması için tasarlanan bu sağlam sürücü, en zorlu uygulamalarda ve en zorlu ortamlarda bile etkin ve güvenilir bir şekilde çalışır.
  VLT ® AutomationDrive, uygulamanızın gereksinimlerini tamamen yerine getirmesini ve süreçlerinizin tüm yaşam döngüsü boyunca optimize edilmesini sağlamak için yeni dijital çağın sunduğu her şeyin tümünden yararlanır.
  Üstün termal tasarımı ve benzersiz arka kanal soğutma özelliği VLT ® AutomationDrive’ı piyasadaki en kompakt ve düşük maliyetli sürücülerden biri haline getirir. Ve yeni akıllı bakım özellikleri ve bir dizi DrivePro ® hizmeti proaktif olarak üretkenliği, performansı ve çalışma süresini geliştirir.

  Besleme gerilimleri ve güç aralığı

 • 3 x 200-240 V … 0,25-37 kW
 • 3 x 380-500 V … 0,37 kW – 1,1 MW
 • 3 x 525-600 V … 0.75-75 kW
 • 3 x 525-690 V … 1,1 kW – 1,4 MW
 • Düşük harmonik sürücü

 • 3 x 380-480 V … 132-710 kW
 • 12 darbe sürücüsü
 • 3 x 380-500 V … 250 kW – 1 MW
 • 3 x 525-690 V … 250 kW – 1,4 MW
 • Özellikler ve faydalar

  -25 ° C ila +50 ° C arasında geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı, alçaltmalara gerek kalmadan, uygulamalarınız sürücüyü aşırı uçlara götürdüğünde güvenilir bir çalışma sağlar Esnek, modüler tasarım konsepti olağanüstü çok yönlü bir motor kontrol çözümü sunar Yeni VLT ® Kablosuz İletişim Paneli LCP 103, devreye alma, çalıştırma, izleme ve bakım görevlerini gerçekleştirmeyi kolaylaştıran MyDrive® Connect ile kablosuz olarak iletişim kurar Arka kanal soğutma konsepti maliyetleri, enerji tüketimini ve soğutma sisteminin boyutunu azaltır Yeni ‘ruggedized’ tasarım, titreşimin potansiyel olumsuz etkilerini azaltır Smart Logic Control sayesinde PLC kapasitesine olan ihtiyaç azaltılıyor Sürücü aşınmaya ve yıpranmaya karşı oldukça dirençli olduğundan düşük ömür maliyetleri sağlanmaktadır D, E ve F muhafazaları için arka kanal soğutması nedeniyle elektronik ömrü uzar Eklenti teknolojisi nedeniyle devreye alma ve yükseltme işlemleri kolaydır Tüm ürün yelpazesindeki Integrated Motion Controller kullanılabilirliği sayesinde yüksek hassasiyetli konum ve senkronizasyon Akıllı ısı yönetimi, Güvenli durma ve Güvenli Tork Kapama gibi özellikler, sürücünün güvenli ve enerji verimli çalışmasını sağlar VLT ® Hareket Kontrol Aracı MCT 10, özelleştirilmiş devreye alma deneyimi sunar.